Uostai

Straipsnių sąrašas

Kuršių marios

Klaipėda

Gimtasis Letssail uostas. Uoste gera infrastruktūra – elektra, vanduo, wc, dušai,skalbyklė. Uostas labai ramus – apsaugotas nuo visų krypčių vėjų, srovių. Šalia senamiestis, parduotuvės, kavinės, barai ir restoranai. Parkingas jachtų uoste nemokamas tik nuo penktadienio 18:00 val. iki pirmadienio 08:00. Išplaukiant reikia atsižvelgti į tiltelio sukimo grafiką – kas valandą penkiolikai minučių. Išplaukus iš Danės į uosto akvatoriją, reikia plaukti iki žalios bojos ir ties ja sukti 90 laipsnių į jūros ar marių pusę. Mažųjų laivų judėjimas leidžiamas tik Smiltynės pusėje. Plaukiant į jūrą būtina prasinešti VHF 9 kanalu laivų eismo tarnybai (šaukinys „Klaipėda radio 5“) ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (pasieniečiams) VHF 73 kanalu (šaukinys „impuls 3“). Pasieniečiams galima skambinti ir telefonu +37046391169.

 Juodkrantė

 

Arčiausiai Klaipėdos esantis uostelis, kuriame galima švartuotis. Atstumas nuo Klaipėdos apie 10 jūrmylių (2-3 valandos plaukimo), nuo Nidos – apie 16 jūrmylių (3-4 valandos plaukimo). Juodkrantės prieplaukose nėra jokios infrastruktūros, t.y. tualetų, dušų, elektros. Sustoti rekomenduojama ne ilgiau kaip vienai nakčiai. Pučiant rytinių krypčių vėjams ar esant tokių vėjų prognozei nerekomenduojama švartuotis centre, geriau - prie „Ąžuolyno“ poilsio namų. Gyliai pakankami tik prie molų. Atkreipkite dėmesį į orų prognozes: jei kitai dienai praneša stiproką šiaurės vėją, gali būti sudėtinga išplaukti, nes dėl mažų gylių neįmanoma manevruoti akvatorijoje prie molo. Švartuojantis centre būtina atkreipti dėmesį į katamarano Klaipėda-Juodkrantė-Nida švartavimosi tvarkaraštį šiaurinėje kvadrato pusėje.

Mirusios kopos

Gražiausia Kuršių marių dalis, kurios tikrąjį grožį galima pamatyti tik plaukiant. Galima ir rekomenduojama išsukti iš farvaterio ties 21 boja sukant 90 laipsnių kampu tiesiai į krantą ir priplaukti šalia kopų. Atsiveria žymiai didingesnis vaizdas, nei matomas plaukiant farvateriu. Galima ir inkarą išsimesti, papietauti. Tačiau to geriau nedaryti jei pučia rytinių krypčių vėjai. Taip pat reikia saugotis tinklų, nes artėjant prie kranto jų tikrai bus daug, taip pat nuolat sekti gylius.

Preila

Tai arčiausiai Nidos esantis kaimelis - tik 5 jūrmylės arba valanda kelio iki didžiausio Kuršių Nerijos kurorto. Uostelio čia nėra, bet priplaukti galima prie pat kranto ties Sabonio boteliu, ties 16 boja sukant 90 laipsnių kampu tiesiai į krantą. Čia inkaruotis kelioms valandoms ar nakčiai. Nepatartina mestis inkaro pučiant rytinių krypčių vėjams arba esant tokiai prognozei. Svarbu sekti gylius ir saugotis tinklų.

Nida

Didžiausias Kuršių Nerijos kurortas su patogiausiu uostu, geriausia infrastruktūra šiame regione. Nidos prieplaukoje yra elektra, tualetai, dušai, vanduo (ne visur). Uostas gana gerai apsaugotas, nemalonu stovėti tik pučiant šiaurės rytų vėjui - uoste atsiranda banga. Švartuotis dažniausiai padeda uosto kapitonas, tuo pačiu nurodydamas vietą, kur stotis. Paprastai švartuojamasi prie užinkaruotos bojos priekiu arba transu į krantą. Miestelyje yra „Maxima“ parduotuvė, vadinasi apsipirksite kaip ir bet kuriame Lietuvos mieste, todėl nėra būtinybės prisikrauti atsargų visam kelionės laikui. Miestelyje taip pat daug kavinių, dviračių nuomos punktų. Beje, Nidos paplūdymiai vieni švariausių Lietuvoje. Rekomenduojama čia praleisti bent kelias dienas.

Uostadvaris

Įplaukus į Atmatą pats pirmas uostelis, dešinėje – Uostadvaris. Maksimalus gylis 1,7 metro. Uostelyje yra elektra, vanduo. Uostadvaryje yra išlikęs XIX a. pabaigos Uostadvario švyturys, kuris dabar nebeveikia. Tačiau aplankyti verta kaip apžvalgos aikštelę.

Mingė

Dažnai vadinama lietuviškąja Venecija. Yra nedidelis jachtų uostelis. Prie krantinės įrengti plaukiojantys tilteliai. Čia gyliai yra 1,6 - 2,2 m. Prieplaukos akvatorija Mingės kaime gerai apsaugota nuo regione vyraujančių vėjų. Svarbu švartuojantis gerai įsivertinti upės srovę. Uoste yra elektra, vanduo, tualetai, dušai sauna. Šalia pastatas su labai apgaulingu užrašu – „parduotuvė“. Jos jau seniai čia nėra. Norint apsistoti ilgesniam laikui, reikia pasirūpinti provizija. Kitoje upės pusėje kaimo turizmo sodyba, kur galima pavalgyti. Mingėje trumpam galima švartuotis bet kurioje upės pusėje tiesiog laivo šonu prie kranto. Gylio užtenka, nėra labai patogu, bet trumpam tinka.  Taip pat galima plaukti apie pora jūrmylių Minijos upe į viršų iki pat Kintų tilto. Čia, kairėje upės pusėje, yra pontonas, kur galima laikinai švartuotis. Už tilto rasite kaimo turizmo sodybą, kur galima papietauti ar pavakarieniauti.

 


Baltijos jūra

Liepoja

Norintiems savaitgalį paburiuoti jūroje, idealiausias pasirinkimas plaukti iki Liepojos. Apie 50 jūrmylių (10 valandų plaukimo) - Latvija. Marina įsikūrusi upėje, miesto centre. Patogiausia įplaukti į Liepojos uostą pro pietinius vartus, nes marina yra pietinėje uosto pusėje, kanale.

Gdanskas

Norintiems jūrinio buriavimo ir neturintiems daug laiko Gdanskas – geriausias pasirinkimas. 120 jūrmylių (apie parą plaukimo) nuo Klaipėdos ir jūs atsiduriate mieste su turtinga istorija ir nepakartojamu senamiesčiu. Miestas įsikūręs Vysloje, toliau nuo jūros (apie 3 jūrmylės). Įplaukus į upę svarbu sekti jūrlapį, nes yra keletas išsišakojimų, kol atplauksite iki marinos. Gdansko marina įsikūrusi labai patogioje vietoje, visai šalia senamiesčio, kuriame daug parduotuvių, barų, restoranų. Marinoje yra elektra, vanduo, WC, dušai.

Sopotas

Apie 7 jūrmylės nuo Gdansko įsikūręs Sopotas, bene populiariausias Lenkijos pajūrio kurortas, kažkiek primenantis Palangą. Marina įsikūrusi tilto į jūrą gale – pats kurorto centras. Tiltas į jūrą Sopote mokamas, bet stovintiems uoste jis nemokamas. Marina labai gera, molai apsaugo nuo bangavimo esant visų krypčių vėjams. Marinoje yra elektra, vanduo, WC, dušai. Internetinis puslapis http://www.sopot-marina.pl/

Bornholmas

Apie 220 jūrmylių arba dvi paros nuo Klaipėdos viena gražiausių Baltijos jūros salų. Aplink salą labai skaidrus vanduo, yra smėlio paplūdimių. Vietomis pasijauti beveik kaip Viduržemio jūroje. Bornholme skaičiuojama iki 27 uostelių, didesni iš jų – Rionė, Hasle, Alinge, Gudhjem, Svaneke. Saloje tikrai yra kur akis paganyti ir daug ką nuveikti - atostogų gali ir neužtekti. Plačiau apie marinas ir ypatumus kaip į jas įplaukti galima pasiskaityti čia: http://www.archipelago.nu/SKARGARD/ENGELSKA/DENMARK/bornholm-marinas.htm.

Kristiansio ir Frederiksio salos

Apie 12 jūrmylių nuo Bornholmo esančios dvi nedidelės salelės, turbūt viena įspūdingiausių vietų Baltijos jūroje. Buvęs gynybinis fortas, vėliau kalėjimas, dabar buriuotojų ir turistų Meka. Salose gyvena tik apie 120 nuolatinių gyventojų, namai autentiški (iš akmens), neleidžiama jokia nauja statyba. Čia nėra kelių ir automobilių, bet abi salos pėsčiomis apeinamos per valandą. Šalia takelių peri paukščiai, ypač gaivus oras ir kur beeisi, visuomet atsiremsi į jūros krantą. Rekomenduojama sustoti grįžtant iš Bornholmo į Klaipėdą. Marinoje nėra degalinės, vandens ir elektros, todėl viskuo reikia apsirūpinti iš anksto.

Gotlandas (Visbis) 

Apie 170 jūrmylių nuo Klaipėdos ir patenkate į didžiausią Baltijos jūros salą – Gotlandą. Švartuojamės seniausiame salos mieste – Visbyje. Svečių marina yra šiaurinėje uosto pusėje. Kaip įprasta Skandinavijoje, marinoje yra viskas ko reikia – vanduo, elektra, dušai, skalbyklės. Marina įsikūrusi visai šalia senamiesčio, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Iš Lietuvos pasiekti Gotlandą žymiai patogiau ir paprasčiau jachta, nei kitu transportu.

Our website is protected by DMC Firewall!